BACS MEET 2007 OVER-ALL STANDING
November 20-23, 2007
CARMEL ACADEMY, Balilihan
Host School
CHAMPION - HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
1st RUNNER-UP - SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
2nd RUNNER-UP - ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY
Garcia-Hernandez
3rd RUNNER-UP - ST. AUGUSTINE INSTITUTE, Sagbayan
4th RUNNER-UP - ST. NICHOLAS ACADEMY, Dimiao
INFANT KING ACADEMY, Cortes
5th RUNNER-UP - SACRED HEART ACADEMY, Loon
6th RUNNER-UP - HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL
Tubigon
RESULTS
SEARCH FOR BACS PERSONALITY 2007
November 22, 2007
BACS PERSONALITY 2007 Kimberly Pacatang Lara
HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
MISS ACADEMICS Yvonne Abucejo Dahan
ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY
Garcia-Hernandez
MISS ATHLETICS Ma. Mediatrix Pantollana Escabarte
ST. VINCENT INSTITUTE, Maribojoc
1st RUNNER-UP Ronnelyn Silagan Muñez
HOLY INFANT ACADEMY
Baang, Catigbian
2nd RUNNER-UP Ma. Kara Khelia Rigodon Montuya
HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL
Tubigon
3rd RUNNER-UP Luvina Joy Guiritan Bullanday
SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
4th RUNNER-UP Danica Gumapac Barril
ST. ANTHONY ACADEMY, Batuan
MISS BACS 2007 SPECIAL AWARDS
BEST IN SCHOOL UNIFORM - MA. MEDIATRIX P. ESCABARTE
SAINT VINCENT INSTITUTE, MARIBOJOC
BEST IN SHORTS - KIMBERLY P. LARA
HOLY CROSS ACADEMY, TUBIGON
BEST INPRODUCTION NUMBER - MA. MEDIATRIX P. ESCABARTE
SAINT VINCENT INSTITUTE, MARIBOJOC
BEST IN NATIONAL COSTUME - DANICA G. BARRIL
SAINT ANTHONY ACADEMY, BATUAN
BEST IN CASUAL WEAR - KIMBERLY P. LARA
HOLY CROSS ACADEMY, TUBIGON
BEST IN EVENING GOWN - KIMBERLY P. LARA
HOLY CROSS ACADEMY, TUBIGON
MISS CONGENIALITY - ANALOU M. CABAHUG
IMMACULATA HIGH SCHOOL, BACLAYON
MISS PHOTOGENIC - KIMBERLY P. LARA
HOLY CROSS ACADEMY, TUBIGON
MISS ALDEA SMILE - MA. MEDIATRIX P. ESCABARTE
SAINT VINCENT INSTITUTE
MISS ALDEA IMAGE MODEL - LUVINA JOY G. BULLANDAY
SAN AGUSTIN ACADEMY, PANGLAO
MISS TALENT - LUVINA JOY G. BULLANDAY
SAN AGUSTIN ACADEMY, PANGLAO
MISS TALENT 1ST RUNNER-UP - MA. MEDIATRIX P. ESCABARTE
SAINT VINCENT INSTITUTE, MARIBOJOC
MISS TALENT 2ND RUNNER-UP - DANICA G. BARRIL
SAINT ANTHONY ACADEMY, BATUAN
FACE OF THE NIGHT - YVONNE A. DAHAN
SAINT JOHN THE BAPTIST ACADEMY, GARCIA-HERNANDEZ
DARLING OF THE CROWD - MA. MEDIATRIX P. ESCABARTE
SAINT VINCENT INSTITUTE, MARIBOJOC
ACADEMIC-LITERARY-MUSICAL-ART &
DANCESPORTS CONTESTS
November 21 & 22, 2007
(Top 7)
SPELLING
1st Jerome Sadudaquil
CENTRAL VISAYAN INSTITUTE FOUNDATION, Jagna
2nd Mary Jeanne Tirando
HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
3rd Seth Jeremiah Ladaga
ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY, Garcia-Hernandez
4th Geanne Marc Ladera
SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
5th Reina Marie Juntilla
SACRED HEART ACADEMY, Loon
6th Jessy Dyane Hamo
HOLY ROSARY ACADEMY, Lila
7th Eduard Sanchez
CARMEL ACADEMY, Balilihan
GENERAL INFORMATION
1st Rodulfts Apdal, Eloisa Juanich & Debra Mae Toston
HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Reyford Baybay, Seth Jeremiah Ladaga & Gerald Cagas
ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY, Garcia-HernandeZ
3rd HOLY ROSARY ACADEMY, Lila
4th INFANT KING ACADEMY, Cortes
J. Saletrero, S.Ladera & J. Lluvido
SACRED HEART ACADEMY, Loon
5th CENTRAL VISAYAN INSTITUTE FOUNDATION. Jagna
Jejo Rey Baluca. Gary Reforeal & Mae Pamela Balagonsa
CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
Michael Logroño, Colleen Rose Guantero & Von Russell Cubillo
HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL, Tubigon
6th ST. TERESA ACADEMY, Catagbacan, Loon
7th Mary Jane, Godfrey & Diane
ST. VINCENT INSTITUTE, Maribojoc
.RELIGION
1st Fatima Itable HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Angelique Guimalan SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
3rd Jerome Sadudaquil CENTRAL VISAYAN INSTITUTE
FOUNDATION, Jagna
Nesie Fe Binatero INFANT KING ACADEMY, Cortes
Carl Angel Hilbero ST. AUGUSTINE INSTITUTE, Sagbayan
4th Reyford Baybay ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY
Garcia-Hernandez
Vaneza Ramada SACRED HEART ACADEMY, Loon
Racen Lucero IMMACULATE MARY ACADEMY, Catigbian
5th Cindy Fe Saletrero HOLY INFANT ACADEMY, Baang, Catigbian
Jessa Ancog HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL, Tubigon
6th Mabelle Salces ST. ANTHONY ACADEMY, Batuan
Melisa Layao CARMEL ACADEMY, Balilihan
7th Janice Paredes IMMACULATA HIGH SCHOOL, Baclayon
ESSAY WRITING
1st Fatima Itable HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Mary Madelyn Nayga CENTRAL VISAYAN INSTITUTE
FOUNDATION, Jagna
3rd Jejo Rey Baluca CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
Jacklyn Riza Torrefiel ST. AUGUSTINE INSTITUTE, Sagbayan
4th Maureen Palle SALUS INSTITUTE OF TECHNOLOGY, Tubigon
5th Josephine Baguhin ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY
Garcia-Hernandez
Amelie Laurden ST. TERESA ACADEMY, Catagbacan, Loon
6th Veronee Saletrero HOLY INFANT ACADEMY, Baang, Catigbian
7th Note Agunod INFANT KING ACADEMY, Cortes
BALAK
1st Hudson Orfano HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Ronald Calamba HOLY INFANT ACADEMY, Baang, Catigbian
3rd Geo Ramonito Bete ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY, Garcia-
Hernandez
4th Jose Hugo III ST. VINCENT INSTITUTE, Maribojoc
5th Jessie Tambis INFANT KING ACADEMY, Cortes
6th John Christian Baluca CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
7th Altar John Chatto CARMEL ACADEMY, Balilihan
TULA
1st Rechie Mae Cruspero INFANT KING ACADEMY, Cortes
2nd Ma. Lourdes Corbita HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
3rd Ma. Lovely Cañete SACRED HEART ACADEMY, Loon
4th Colleen Guantero HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL, Tubigon
Dorothy Vevien Robles CARMEL ACADEMY, Balilihan
5th Feil Angelie Cleofe SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
6th Renuel Napiere CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
Maureen Palle SALUS INSITUTE OF TECHNOLOGY, Tubigon
ENGLISH DECLAMATION
1st Ailene Claire Podador HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Reyna Augusta Louise Omictin HOLY FAMILY OF
NAZARETH SCHOOL, Tubigon
3rd Shirley Mae Amadeo St. Teresa Academy, Catagbacan, Loon
4th Keshia Lou Buaya ST. ANTHONY ACADEMY, Batuan
5th Ace Marion Bayron CENTRAL VISAYAN INSTITUTE
FOUNDATION, Jagna
6th Ma. Lovely Cañete SACRED HEART ACADEMY, Loon
7th Darevie Suaybaguio IMMACULATE MARY ACADEMY, Catigbian
.GUITAR SOLO
1st Ralph Maligro HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Teogenes Balili HOLY INFANT ACADEMY, Baang, Catigbian
3rd Anthony Yap SACRED HEART ACADEMY, Loon
4th Lourd Andy Anunciado IMMACULATE MARY ACADEMY, Catigbian
5th Gian Lord Medina ST. AUGUSTINE INSTITUTE, Sagbayan
Alfonso Dominisac SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
6th Gregg Ian Bayocboc CARMEL ACADEMY, Balilihan
Rhea Mirasol Labado CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
VOCAL SOLO
1st Babie Farida Membreve HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Marivel Lor HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL
Tubigon
3rd Jonnah Marie Alasagas SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
4th Shannen Cano IMMACULATE MARY ACADEMY, Catigbian
5th Gregg Louise Gales ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY
Garcia-Hernandez
Mabel Enoroba CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
6th Edica Saavedra CARMEL ACADEMY, Balilihan
7th Lora Mae Carcallas ST. TERESA ACADEMY, Catagbacan, Loon
VOCAL DUET
1st Angielou Quiñones & Babie Farida Membreve
HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Juvy Aranas & Alexander Delgado
HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL, Tubigon
3rd Mabel Enoroba & Fred Tongco
CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
4th Lora Mae Carcallas & Corazon Pelpinosas
ST. TERESA ACADEMY, Catagbacan, Loon
5th Bobbitte Biber Lenteria & Daisy Mae Italio
SALUS INSTITUTE OF TECHNOLOGY, Tubigon
6th Lea Abucejo & Liezl Dajalos
ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY, Garcia-Hernandez
7th Edica Saavedra & Expedito Rubio
CARMEL ACADEMY, Balilihan
CHARCOAL PEN DRAWING
1st Baby Regine Cacayan ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY
Garcia-Hernandez
2nd Hudson Orfano HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
3rd Prince Magoncia SACRED HEART ACADEMY, Loon
4th Vimson Anthony Rebusa INFANT KING ACADEMY, Cortes
Herminigildo Salas SAN MIGUEL ACADEMY, Mayana, Jagna
5th Joseph Gerald Merlas ST. ANTHONY ACADEMY, Batuan
CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
6th Airica Malyn Cabajog HOLY ROSARY ACADEMY, Lila
Gil Zaire Yosoya HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL
Tubigon
7th Niño Porol CARMEL ACADEMY, Balilihan
Jade Angelie Pahuyo ST. NICHOLAS ACADEMY, Dimiao
Racen IMMACULATE MARY ACADEMY, Catigbian
DANCESPORTS
MODERN STANDARD DANCES
1st HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL, Tubigon
3rd SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
` 4th ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY, Garcia-Hernandez
5th ST. ANTHONY ACADEMY, Batuan
6th IMMACULATE MARY ACADEMY, Catigbian
LATIN AMERICAN DANCES
1st HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY, Garcia-Hernandez
3rd SACRED HEART ACADEMY, Loon
4th HOLY ROSARY ACADEMY, Lila
5th CARMEL ACADEMY, Balilihan
6th ST. ANTHONY ACADEMY, Batuan
7th SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
BACS MEET 2007 OVER-ALL STANDING
November 20-23, 2007
CARMEL ACADEMY, Balilihan
Host School
CHAMPION - HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
1st RUNNER-UP - SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
2nd RUNNER-UP - ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY
Garcia-Hernandez
3rd RUNNER-UP - ST. AUGUSTINE INSTITUTE, Sagbayan
4th RUNNER-UP - ST. NICHOLAS ACADEMY, Dimiao
INFANT KING ACADEMY, Cortes
5th RUNNER-UP - SACRED HEART ACADEMY, Loon
6th RUNNER-UP - HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL
Tubigon
RESULTS
SEARCH FOR BACS PERSONALITY 2007
November 22, 2007
BACS PERSONALITY 2007 Kimberly Pacatang Lara
HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
MISS ACADEMICS Yvonne Abucejo Dahan
ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY
Garcia-Hernandez
MISS ATHLETICS Ma. Mediatrix Pantollana Escabarte
ST. VINCENT INSTITUTE, Maribojoc
1st RUNNER-UP Ronnelyn Silagan Muñez
HOLY INFANT ACADEMY
Baang, Catigbian
2nd RUNNER-UP Ma. Kara Khelia Rigodon Montuya
HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL
Tubigon
3rd RUNNER-UP Luvina Joy Guiritan Bullanday
SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
4th RUNNER-UP Danica Gumapac Barril
ST. ANTHONY ACADEMY, Batuan
MISS BACS 2007 SPECIAL AWARDS
BEST IN SCHOOL UNIFORM - MA. MEDIATRIX P. ESCABARTE
SAINT VINCENT INSTITUTE, MARIBOJOC
BEST IN SHORTS - KIMBERLY P. LARA
HOLY CROSS ACADEMY, TUBIGON
BEST INPRODUCTION NUMBER - MA. MEDIATRIX P. ESCABARTE
SAINT VINCENT INSTITUTE, MARIBOJOC
BEST IN NATIONAL COSTUME - DANICA G. BARRIL
SAINT ANTHONY ACADEMY, BATUAN
BEST IN CASUAL WEAR - KIMBERLY P. LARA
HOLY CROSS ACADEMY, TUBIGON
BEST IN EVENING GOWN - KIMBERLY P. LARA
HOLY CROSS ACADEMY, TUBIGON
MISS CONGENIALITY - ANALOU M. CABAHUG
IMMACULATA HIGH SCHOOL, BACLAYON
MISS PHOTOGENIC - KIMBERLY P. LARA
HOLY CROSS ACADEMY, TUBIGON
MISS ALDEA SMILE - MA. MEDIATRIX P. ESCABARTE
SAINT VINCENT INSTITUTE
MISS ALDEA IMAGE MODEL - LUVINA JOY G. BULLANDAY
SAN AGUSTIN ACADEMY, PANGLAO
MISS TALENT - LUVINA JOY G. BULLANDAY
SAN AGUSTIN ACADEMY, PANGLAO
MISS TALENT 1ST RUNNER-UP - MA. MEDIATRIX P. ESCABARTE
SAINT VINCENT INSTITUTE, MARIBOJOC
MISS TALENT 2ND RUNNER-UP - DANICA G. BARRIL
SAINT ANTHONY ACADEMY, BATUAN
FACE OF THE NIGHT - YVONNE A. DAHAN
SAINT JOHN THE BAPTIST ACADEMY, GARCIA-HERNANDEZ
DARLING OF THE CROWD - MA. MEDIATRIX P. ESCABARTE
SAINT VINCENT INSTITUTE, MARIBOJOC
ACADEMIC-LITERARY-MUSICAL-ART &
DANCESPORTS CONTESTS
November 21 & 22, 2007
(Top 7)
SPELLING
1st Jerome Sadudaquil
CENTRAL VISAYAN INSTITUTE FOUNDATION, Jagna
2nd Mary Jeanne Tirando
HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
3rd Seth Jeremiah Ladaga
ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY, Garcia-Hernandez
4th Geanne Marc Ladera
SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
5th Reina Marie Juntilla
SACRED HEART ACADEMY, Loon
6th Jessy Dyane Hamo
HOLY ROSARY ACADEMY, Lila
7th Eduard Sanchez
CARMEL ACADEMY, Balilihan
GENERAL INFORMATION
1st Rodulfts Apdal, Eloisa Juanich & Debra Mae Toston
HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Reyford Baybay, Seth Jeremiah Ladaga & Gerald Cagas
ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY, Garcia-HernandeZ
3rd HOLY ROSARY ACADEMY, Lila
4th INFANT KING ACADEMY, Cortes
J. Saletrero, S.Ladera & J. Lluvido
SACRED HEART ACADEMY, Loon
5th CENTRAL VISAYAN INSTITUTE FOUNDATION. Jagna
Jejo Rey Baluca. Gary Reforeal & Mae Pamela Balagonsa
CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
Michael Logroño, Colleen Rose Guantero & Von Russell Cubillo
HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL, Tubigon
6th ST. TERESA ACADEMY, Catagbacan, Loon
7th Mary Jane, Godfrey & Diane
ST. VINCENT INSTITUTE, Maribojoc
.RELIGION
1st Fatima Itable HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Angelique Guimalan SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
3rd Jerome Sadudaquil CENTRAL VISAYAN INSTITUTE
FOUNDATION, Jagna
Nesie Fe Binatero INFANT KING ACADEMY, Cortes
Carl Angel Hilbero ST. AUGUSTINE INSTITUTE, Sagbayan
4th Reyford Baybay ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY
Garcia-Hernandez
Vaneza Ramada SACRED HEART ACADEMY, Loon
Racen Lucero IMMACULATE MARY ACADEMY, Catigbian
5th Cindy Fe Saletrero HOLY INFANT ACADEMY, Baang, Catigbian
Jessa Ancog HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL, Tubigon
6th Mabelle Salces ST. ANTHONY ACADEMY, Batuan
Melisa Layao CARMEL ACADEMY, Balilihan
7th Janice Paredes IMMACULATA HIGH SCHOOL, Baclayon
ESSAY WRITING
1st Fatima Itable HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Mary Madelyn Nayga CENTRAL VISAYAN INSTITUTE
FOUNDATION, Jagna
3rd Jejo Rey Baluca CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
Jacklyn Riza Torrefiel ST. AUGUSTINE INSTITUTE, Sagbayan
4th Maureen Palle SALUS INSTITUTE OF TECHNOLOGY, Tubigon
5th Josephine Baguhin ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY
Garcia-Hernandez
Amelie Laurden ST. TERESA ACADEMY, Catagbacan, Loon
6th Veronee Saletrero HOLY INFANT ACADEMY, Baang, Catigbian
7th Note Agunod INFANT KING ACADEMY, Cortes
BALAK
1st Hudson Orfano HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Ronald Calamba HOLY INFANT ACADEMY, Baang, Catigbian
3rd Geo Ramonito Bete ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY, Garcia-
Hernandez
4th Jose Hugo III ST. VINCENT INSTITUTE, Maribojoc
5th Jessie Tambis INFANT KING ACADEMY, Cortes
6th John Christian Baluca CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
7th Altar John Chatto CARMEL ACADEMY, Balilihan
TULA
1st Rechie Mae Cruspero INFANT KING ACADEMY, Cortes
2nd Ma. Lourdes Corbita HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
3rd Ma. Lovely Cañete SACRED HEART ACADEMY, Loon
4th Colleen Guantero HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL, Tubigon
Dorothy Vevien Robles CARMEL ACADEMY, Balilihan
5th Feil Angelie Cleofe SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
6th Renuel Napiere CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
Maureen Palle SALUS INSITUTE OF TECHNOLOGY, Tubigon
ENGLISH DECLAMATION
1st Ailene Claire Podador HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Reyna Augusta Louise Omictin HOLY FAMILY OF
NAZARETH SCHOOL, Tubigon
3rd Shirley Mae Amadeo St. Teresa Academy, Catagbacan, Loon
4th Keshia Lou Buaya ST. ANTHONY ACADEMY, Batuan
5th Ace Marion Bayron CENTRAL VISAYAN INSTITUTE
FOUNDATION, Jagna
6th Ma. Lovely Cañete SACRED HEART ACADEMY, Loon
7th Darevie Suaybaguio IMMACULATE MARY ACADEMY, Catigbian
.GUITAR SOLO
1st Ralph Maligro HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Teogenes Balili HOLY INFANT ACADEMY, Baang, Catigbian
3rd Anthony Yap SACRED HEART ACADEMY, Loon
4th Lourd Andy Anunciado IMMACULATE MARY ACADEMY, Catigbian
5th Gian Lord Medina ST. AUGUSTINE INSTITUTE, Sagbayan
Alfonso Dominisac SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
6th Gregg Ian Bayocboc CARMEL ACADEMY, Balilihan
Rhea Mirasol Labado CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
VOCAL SOLO
1st Babie Farida Membreve HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Marivel Lor HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL
Tubigon
3rd Jonnah Marie Alasagas SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
4th Shannen Cano IMMACULATE MARY ACADEMY, Catigbian
5th Gregg Louise Gales ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY
Garcia-Hernandez
Mabel Enoroba CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
6th Edica Saavedra CARMEL ACADEMY, Balilihan
7th Lora Mae Carcallas ST. TERESA ACADEMY, Catagbacan, Loon
VOCAL DUET
1st Angielou Quiñones & Babie Farida Membreve
HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd Juvy Aranas & Alexander Delgado
HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL, Tubigon
3rd Mabel Enoroba & Fred Tongco
CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
4th Lora Mae Carcallas & Corazon Pelpinosas
ST. TERESA ACADEMY, Catagbacan, Loon
5th Bobbitte Biber Lenteria & Daisy Mae Italio
SALUS INSTITUTE OF TECHNOLOGY, Tubigon
6th Lea Abucejo & Liezl Dajalos
ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY, Garcia-Hernandez
7th Edica Saavedra & Expedito Rubio
CARMEL ACADEMY, Balilihan
CHARCOAL PEN DRAWING
1st Baby Regine Cacayan ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY
Garcia-Hernandez
2nd Hudson Orfano HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
3rd Prince Magoncia SACRED HEART ACADEMY, Loon
4th Vimson Anthony Rebusa INFANT KING ACADEMY, Cortes
Herminigildo Salas SAN MIGUEL ACADEMY, Mayana, Jagna
5th Joseph Gerald Merlas ST. ANTHONY ACADEMY, Batuan
CHRIST THE KING ACADEMY, Antequera
6th Airica Malyn Cabajog HOLY ROSARY ACADEMY, Lila
Gil Zaire Yosoya HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL
Tubigon
7th Niño Porol CARMEL ACADEMY, Balilihan
Jade Angelie Pahuyo ST. NICHOLAS ACADEMY, Dimiao
Racen IMMACULATE MARY ACADEMY, Catigbian
DANCESPORTS
MODERN STANDARD DANCES
1st HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd HOLY FAMILY OF NAZARETH SCHOOL, Tubigon
3rd SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
` 4th ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY, Garcia-Hernandez
5th ST. ANTHONY ACADEMY, Batuan
6th IMMACULATE MARY ACADEMY, Catigbian
LATIN AMERICAN DANCES
1st HOLY CROSS ACADEMY, Tubigon
2nd ST. JOHN THE BAPTIST ACADEMY, Garcia-Hernandez
3rd SACRED HEART ACADEMY, Loon
4th HOLY ROSARY ACADEMY, Lila
5th CARMEL ACADEMY, Balilihan
6th ST. ANTHONY ACADEMY, Batuan
7th SAN AGUSTIN ACADEMY, Panglao
Posted by:
Fiel Angeli Espejo Araoarao - Gabin
City Information Officer
Judge, Miss BACS - Tagbilaran Personality 2007
Linkback:
https://tubagbohol.mikeligalig.com/index.php?topic=7118.0